Skip to Content

Прем'єр-міністр обурений поширенням в ЗМІ неправдивої інформації про підвищення комунальних тарифів

Правозащитная газета для заключенных Украины

Прем’єр-міністр України Микола Азаров глибоко обурений поширенням в засобах масової інформації повідомлень про нібито очікуване підвищення комунальних тарифів для населення.

Так, розпочинаючи засідання Уряду, Микола Азаров наголосив, що минулого тижня один з великих телеканалів показав сюжет, у якому людей фактично лякали підвищенням тарифів, а люди в розпачі, бо не можуть звести кінці з кінцями. «Ось, одинока мама з Кіровограда Олена Сухоленцева отримує зарплату півтори тисячі гривень, а за житлово-комунальні послуги сплачує 450 гривень. А ось пенсіонерка Солімчук з Рівного – сплачує за житлово-комунальні послуги чверть пенсії», - сказав Микола Азаров.

Він зазначив, що був шокований такою відвертою неправдою.

Прем’єр-міністр застеріг усіх від спекуляцій щодо підвищення тарифів для населення. «Ми вже два роки справляємося з ситуацією, не підвищуючи тарифів. І сьогодні зовсім не ті екстремальні умови, які були у 2010 році, щоб спекулювати на цій темі, - зазначив він. - Наші люди будуть сплачувати тільки посильний відповідно до їх доходів і обґрунтований тариф».

Інша справа, наголосив Микола Азаров, що Уряд пропонує частину тягаря бюджетної компенсації різниці у тарифах покласти на заможних. «Ми будемо вдосконалювати систему диференційованих тарифів для тих, хто безболісно може сплачувати ринкову вартість теплопостачання та інших комунальних послуг, - запевнив Глава Уряду, додавши, що це соціально справедлива система, заперечувати яку – просто нонсенс. - Можливо, вона не подобається власникам і топ-менеджерам певних телеканалів, які не рахують копійок, але вона допоможе захистити тих, хто ці копійки рахує».

Крім того, Микола Азаров доручив розібратися: як може бути, що люди сплачують за комунальні послуги більше визначених законом 10% доходу для пенсіонерів і 15% доходу для тих, хто працює. «Виявилось, що телеканал повідомив багатомільйонній аудиторії неправду. І пані Сухоленцева, і пані Солімчук отримують житлову субсидію відповідно до їх конкретного матеріального стану. І ніякого збільшення тарифів вони не відчували і не відчують. Кореспонденту нічого не варто було це з’ясувати. Натомість була розповсюджена просто неправда, тим більше огидна, що вона сприймається на віру в першу чергу людьми, які соціально уразливі, які дуже переживають через можливе погіршення свого матеріального стану», - заявив Прем’єр-міністр.

Більше того, додав він, через кілька днів той же телеканал продовжив нагнітати очікування підвищення тарифів і показав сюжет, в якому стверджувалось, що ось у Монастирищенському районі Черкаської області уже підвищено тариф на теплову енергію, що теж є неправдою. Навпаки, 26 грудня 2012 року міська рада відмовила теплокомуненерго у підвищенні тарифу, і тариф у Монастирищі не змінювався з серпня 2011 року.

Як стало відомо, районна влада вже звернулася з листом на адресу керівництва телеканалу з вимогою спростувати неправдиву інформацію.

«Що це, як не свідома інформаційна протидія політиці Уряду? По суті, це штучне створення негативних очікувань, песимістичних настроїв», - заявив Микола Азаров.

За його словами, Уряд вітає критичні публікації ЗМІ, які викривають недоліки або порушення, бо це допомагає їх усунути і захистити людей. Але дезінформація та маніпулювання громадською думкою є неприпустимими.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУЗнаете ли Вы, что можно

  • ограничивать свободу передвижения людей на частных земельных участках, в том числе и взятых в аренду у государства(таковых уже около 1,1 миллиона гектар)(ст.12 Закона Украины “О...

Знаете ли Вы, что нельзя

  • ограничивать свободу передвижения людей на частных земельных участках, в том числе и взятых в аренду у государства(таковых уже около 1,1 миллиона гектар)(ст.12 Закона Украины “О...