Skip to Content

На Львівщині «процвітає» нелегальне вирубування лісів

10 квітня на сесії Львівської обласної ради депутат від політичної партії «Фронт Змін» Ганна Костюк звернулася до голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка із запитом провести перевірки щодо роботи нелегальних лісопильних об’єктів та вжити відповідних заходів.
Ганна Костюк зазначила, що ситуація із лісовими ресурсами Львівської області, особливо Жовківського лісового господарства та дочірніх підприємств ДЛГП «Галсілліс» доходить до повного абсурду. Незважаючи на те, що обсяги заготівель лісопродукції цього року збільшуються, в лісогосподарських підприємствах постійно скорочується кількість працюючих. У зв’язку із цим, а також через погане матеріально-технічне забезпечення лісогосподарськими підприємствами діяльності по заготівлі лісопродукції, «процвітає» нелегальне вирубування лісу.
«У багатьох лісгоспах вирубку лісу формально проводять приватні підприємці, хоча фактично даний вид робіт здійснюють майстри лісу за допомогою найнятих ними осіб, які працюють нелегально, відповідно – не дотримуючись правил безпеки та без відрахувань у пенсійний фонд і місцеві бюджети від заробітної плати, – розповіла депутат Ганна Костюк. – У селах, які безпосередньо прилягають до лісових масивів, діють, і досить успішно, нелегальні лісопильні об’єкти, розташовані на приватних обійстях. Обладнання, яке використовується такими «горе – підприємцями» є переважно заводського виробництва та має промислову потужність, але за рахунок того, що розташовані вони на території приватних осель, жодні контролюючі органи не мають до них доступу. Оплату електроенергії вони здійснюють за тарифами, визначеними для сільського населення, як суб’єкти підприємницької діяльності – не реєструються, відповідно знову ж ідуть втрати до місцевих бюджетів».
Досить показовим є випадок, який стався наприкінці січня цього року на території однієї із сільських рад Сокальського району, лісові масиви якої належать ДП «Жовківське лісове господарство». Під час нічного чергування лісничі виявили осіб, що здійснюють незаконну рубку лісопродукції. У результаті цього зловмисники вчинили напад на працівників лісової охорони та завдали їм важких тілесних ушкоджень. «Звичайно, за цим фактом було порушено кримінальну справу, органи лісової охорони та правоохоронні органи відразу розпочали перевірку лісопильних об’єктів, і, як завжди, лише офіційно зареєстрованих, що справно сплачують податки та діють відкрито», – зазначила Ганна Костюк.
У процесі розгляду кримінальної справи по факту побиття працівників лісництва обвинувачені надали покази про наявність в їхніх селах нелегальних лісопильних об’єктів та їх власників. На основі цих показів за рішенням суду на вищезгаданих об’єктах правоохоронними органами були здійснені обшуки, запротокольовані та підтверджені факти.
«Звісно все було здійснено в рамках закону. Але чомусь виникає парадокс: після цих рейдів ніхто із власників лісових об’єктів не зареєструвався як СПД. Вони і надалі продовжують працювати, надалі діють нелегально, відповідно – і надалі лісова охорона не зможе контролювати ці об’єкти, а перевірки проводитимуть лише на легальних діючих підприємствах. Складається враження, що такий безлад в діяльності лісового господарства «на руку» окремим відповідальним, посадовим особам», – йдеться у депутатському запиті.
Тому Ганна Костюк звернулася до голови ЛОДА Михайла Костюка провести робочі засідання із відповідними службами, органами місцевого самоврядування та здійснити перевірки щодо роботи нелегальних лісопильних об’єктів.

 Джерело: galinfo.com.uaЗнаете ли Вы, что можно

  • ограничивать свободу передвижения людей на частных земельных участках, в том числе и взятых в аренду у государства(таковых уже около 1,1 миллиона гектар)(ст.12 Закона Украины “О...

Знаете ли Вы, что нельзя

  • обменять в течение 14 дней непродовольственный товар надлежащего качества на аналогичный у продавца, если товар не удовлетворил его по форме, фасону, цвету или по другим причина...