Skip to Content

Cемінар : «Інструменти участі громад та громадян у прийнятті рішень, що стосуються лісових ресурсів».

17 травня 2012 року у приміщенні Регіонального туристично-інформаційного центру в місті    Івано-Франківську відбувся семінар на тему: «Інструменти участі громад та громадян у прийнятті рішень, що стосуються лісових ресурсів». Учасниками семінару були представники органів місцевого самоврядування та активні жителі територіальних громад з Івано-Франківської та Львівської областей.

На семінарі було висвітлено питання участі органів місцевого самоврядування та територіальних громад в прийнятті рішень, що стосуються лісових ресурсів, механізмів реалізації права власності на ліси, порядку користування  розпорядження та відновлення лісових ресурсів, правового статусу та управління державними та громадськими лісами, проблеми та перешкоди  в реалізації доступу громади до лісових ресурсів та шляхи їх подолання.

Керівник Центру громадської адвокатури (м.Львів) Тетяна Яцків розповіла учасникам семінару, яким чином громада може брати участь в прийнятті рішень, що стосуються лісів, як захистити своє право на користування, розпоряджання та  відновлення лісових ресурсів.

Аспірант кафедри управління проектами Львівського регіонального інституту державного управління Олег Проців, під час семінару зазначив, що  законодавством не передбачено оплата за користування мисливськими угіддями та відшкодування завданих мисливськими тваринами збитків, і це приводить до соціальної напруги. Проте відповідно до затвердженого Івано-Франківською ОДА Положення про попередній відбір претендентів для надання в користування мисливських угідь на конкурсних умовах, до претендентів ставляться ряд вимог, зокрема вкладати у розвиток мисливства певні кошти, укріплювати матеріально технічну базу, але для зменшення соціальної напруги є пункт про зобов’язання претендентів щодо підтримки місцевих громад. «Хоча й законодавство чітко не дає відповідь, щодо відшкодування збитків завданих мисливськими тваринами сільськогосподарським угіддям претенденти добровільно повинні взяти на себе обов’язок  відшкодування збитків. Таким чином надання у користування мисливських угідь на нових засадах буде мати не лише економічне значення для мисливства але й соціальне значення для громад», – повідомив пан Олег.

Як зазначає голова Станіславської правозахисної групи Андрій Малетин метою семінару було навчити активні громади впливати на процеси користування, розпоряджання і відновлення лісових ресурсів, оскільки суттєво впливати на ситуацію може тільки активна позиція місцевих жителів та територіальних громад.

Такий захід проводився ІФОГО «Станіславська правозахисна група» та Центром громадської адвокатури в рамках проекту «Доступ до ефективного користування, розпорядження і відновлення лісових ресурсів, посилення участі громади та її мешканців у прийнятті рішень, що стосуються лісових ресурсів в Івано-Франківській та  Львівській областях», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».Знаете ли Вы, что можно

  • приобретать, хранить, передавать и продавать другим лицам пневматическое оружие калибра до 4,5 мм и скоростью полета пули до 100 м/с без разрешения органов внутренних дел(ст.190...

Знаете ли Вы, что нельзя

  • пребывать на территории Украины иностранцам (личностям без гражданства), незаконно пересекшим границу в течение времени, необходимого для получения ответа от органа миграционной...